8 grudnia 2017

150. Rocznica Urodzin Józefa Piłsudskiego

W Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rogóżu 5 grudnia br. „Śniadaniem z Marszałkiem” zainaugurowano Wojewódzkie Obchody 150. Rocznicy Urodzin Józefa Piłsudskiego. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia kwiatów pod pomnikiem Marszałka.

Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości – przywołując słowa Józefa Piłsudskiego Wojciech Cybulski Warmińsko-Mazurski Wicekurator Oświaty, wskazał na szczególną rolę i zadania szkoły w obszarze wychowania patriotycznego.

Podczas wspólnego śniadania uczniowie obejrzeli film o Józefie Piłsudskim i odczytali listy napisane przez nich do Marszałka. Wielkim zainteresowaniem cieszył się program artystyczny przygotowany przez najmłodszych uczniów szkoły. Zaproszeni goście mieli możliwość skosztowania ulubionych przysmaków Józefa Piłsudskiego: herbaty i bułek z kardamonem, twarogu i miodu. Specjalnie na tę okazję, zgodnie z recepturą z roku 1916, został wypieczony Chleb Legionów.