6 maja 2019

Zaproszenie Metropolity Warszawskiego na Święto Dziękczynienia

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

Odpowiadając na prośbę Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego Kazimierza Kardynała Nycza przekazuję zaproszenie kierowane do Dyrektorów, Nauczycieli, Wychowawców, Pedagogów i Uczniów do udziału w obchodach Święta Dziękczynienia pod hasłem DZIĘKUJEMY ZA WIELKICH PASTERZY – JANA PAWŁA II I PRYMASA WYSZYŃSKIEGO, które w tym roku przypada 2 czerwca w 40 rocznicę pierwszej pielgrzymki Ojca Św. Jana Pawła II do Ojczyzny. Miejscem świętowania jest Świątynia Opatrzności Bożej – Votum Narodu Polskiego za uchwalenie Konstytucji 3 Maja.

Metropolita Warszawski co roku zaprasza przedstawicieli różnych środowisk, którzy chcieliby podziękować Bogu za opiekę w codziennym życiu i dać publiczne świadectwo wiary i miłości do Ojczyzny. W tym roku specjalne zaproszenie zostało skierowane za pośrednictwem Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty do wszystkich Nauczycieli, w sposób szczególny do przedstawicieli szkół noszących imię Jana Pawła II oraz Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego, których nie powinno zabraknąć.

XII Święta Dziękczynienia

2 czerwca 2019 roku

Program:
8.00 – 12.00 – Pielgrzymka dziękczynna z relikwiami bł. Franciszki Siedliskiej od Pałacu Marszałka Józefa Piłsudskiego do Świątyni Opatrzności Bożej.
12.00 – 14.00 – Msza Św. dziękczynna pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza.
14.00 – 19.00 – Otwarcie Miasteczka dla Dzieci i gry rodzinnej Święta Drużyna Bożego planu się trzyma, zwiedzanie Panteonu Wielkich Polaków oraz Ruchomego Teatru XXI w. dla Dzieci.
15.00 – Wypuszczenie do nieba baloników Dziękuję;
Koronka do Miłosierdzia Bożego.
15.30 – 19.00 – Pokaz filmów dokumentalnych o Janie Pawle II i Prymasie Wyszyńskim.

16.00 – 21.00 – Wystawa multimedialna Śladami Jezusa.
19.00 – Msza Św. dziękczynna oraz wieczór uwielbienia w Świątyni Opatrzności Bożej.

21.37 – Iluminacja Świątyni, zakończenie uroczystości.