23 listopada 2021

Światowy Szczyt Cyfrowy ONZ – Forum Zarządzania Internetem IGF2021 – projekt dla młodzieży

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

za Państwa pośrednictwem zapraszamy uczniów szkół województwa warmińsko-mazurskiego do  wzięcia udziału w Światowym Szczycie Cyfrowym ONZ – Forum Zarządzania Internetem IGF2021, którego gospodarzem będzie Polska. Spotkanie odbędzie się w  dniach  6- 10  grudnia w Katowicach – zarówno stacjonarnie jak i w formie zdalnej.

Ważnym wydarzeniem w trakcie Forum będzie Młodzieżowy Szczyt IGF (Youth IGF), podczas którego odbędą się dyskusje na temat kluczowych obszarów dotyczących zarządzania Internetem.

 Tegoroczny Szczyt Cyfrowy będzie ważnym wydarzeniem dla młodych ludzi z całego świata, którzy w znacznej mierze tworzą globalne środowisko internetowe. Polska stanie się stolicą światowej dyskusji o przyszłości Internetu, będzie to najważniejsze cyfrowe wydarzenie tego roku. Hasło tegorocznego Szczytu Cyfrowego to Internet United, czyli otwarty, wolny i niepodzielony Internet, w którym użytkownicy mogą cieszyć się swoimi prawami.

IGF to łącznie ponad 300 różnych aktywności, a wśród nich warsztaty, otwarte fora dyskusyjne, sesje grupowe i sesje networkingowe. To także możliwość uczestniczenia w spotkaniach z udziałem przedstawicieli państw i organizacji międzynarodowych, a także sesja parlamentarna.

W Szczycie Cyfrowym może wziąć udział każdy, zarówno stacjonarnie – w Katowicach –  jak i zdalnie, za pośrednictwem połączenia wideo. Wystarczy zarejestrować się na wydarzenie do dnia 1 grudnia. Zrób to już dziś za pośrednictwem następującego formularza – https://cutt.ly/FormularzRejestracyjny.

Organizatorem Szczytu Cyfrowego IGF 2021 jest Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Za koordynację wydarzenia odpowiada pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. Europejskiej Polityki Cyfrowej. W skład stałego Komitetu Programowego polskiej edycji wydarzenia wchodzą przedstawiciele m.in. Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Państwowego Instytutu Badawczego NASK, Centrum Cyfrowego oraz Instytutu Kościuszki..

 Więcej informacji i rejestracja są dostępne na stronie internetowej Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF2021.