GaleriaAktualności


2015-07-28

Wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2015 / 2016

Wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2015/2016 na Warmii i Mazurach odbędzie się 1 września 2015 r. o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej w Klonie (gmina Rozogi).

2015-07-27

PILNE – zasiłek losowy na cele edukacyjne oraz pomoc uczniom w formie wyjazdu terapeutyczno-edukacyjnego w 2015 r.

Ministerstwo Edukacji Narodowej pismem z 21 lipca 2015 r., znak: DAP-SPR.419.59.2015.CZ informuje, że podobnie jak w latach ubiegłych ze względu na występujące na terenie kraju nawałnice oraz inne negatywne zdarzenia atmosferyczne, w szczególności huragany, deszcze nawalne, gradobicia lub powodzie, zwane dalej „żywiołem” został przygotowany Rządowy program pomocy dzieciom i uczniom w formie zasiłku losowego na cele edukacyjne, pomocy uczniom w formie wyjazdów terapeutyczno-edukacyjnych oraz pomocy dzieciom i uczniom w formie zajęć opiekuńczych i zajęć terapeutyczno-edukacyjnych w 2015 r.
2015-07-03

Narady podsumowujące rok szkolny 2014/2015

W tym tygodniu Grażyna Przasnyska warmińsko-mazurski kurator oświaty oraz Dorota Anuszkiewicz wicekurator oświaty spotkały się z dyrektorami szkół i placówek (30.06 br. w Ełku i Elblągu oraz 1.07 br. w Olsztynie), aby podsumować mijający rok szkolny.
2015-06-26

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

Dziś w Zespole Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku odbywa się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 na Warmii i Mazurach. W uroczystości udział bierze Grażyna Przasnyska warmińsko-mazurski kurator oświaty. W naszym województwie naukę zakończy około 200 tys. dzieci i młodzieży. Podczas szkolnych uroczystości najlepsi uczniowie otrzymają oprócz świadectw nagrody i wyróżnienia. Gratulujemy wszystkim osiągnięć i życzymy bezpiecznych oraz radosnych wakacji.
2015-06-26

Dzień Ukraiński w Publicznym Gimnazjum im. Olimpijczyków Polskich w Stawigudzie

We wtorek (23.06) w Publicznym Gimnazjum im. Olimpijczyków Polskich w Stawigudzie odbyło się seminarium na temat edukacji włączającej rozumianej jako nauczanie osób, które przed przybyciem do Polski objęte były innymi systemami oświatowymi.
2015-06-23

List Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty z okazji wakacji letnich 2015 r.

Nauczyciele, Uczniowie, Rodzice

Szanowni Nauczyciele

Całemu Gronu Pedagogicznemu życzę aktywnych i radosnych wakacji oraz dziękuję za dotychczasowy wysiłek. Wśród licznych obowiązków, jakie spoczywają na nauczycielach, pedagogach szkół i placówek wychowawczo-opiekuńczych, jest zapewnienie opieki dzieciom i młodzieży. Szczególnie teraz, w okresie poprzedzającym wakacje, zwracam się do Państwa z apelem o poświęcenie tej sprawie znaczącej uwagi. Proszę uczulić dzieci i młodzież na niebezpieczeństwa, z jakimi mogą się zetknąć podczas zabaw na akwenach wodnych czy w lasach. Wskazane jest odbycie z uczniami rozmów poświęconych bezpiecznym sposobom spędzania wolnego czasu. Warto zadbać o to, aby przed wakacjami odbyły się w szkołach spotkania z przedstawicielami straży pożarnej i policji.

Niech wakacje letnie będą dla Państwa czasem dobrego wypoczynku.

Drodzy Uczniowie

Niebawem rozpoczną się w naszym województwie wakacje letnie. Z tej okazji życzę Wam sprzyjającej aury oraz bezpiecznego wypoczynku. Niech ten wspaniały czas umożliwi skorzystanie w pełni z uroków lata, dostarczy niezapomnianych wrażeń i wielu ciekawych przeżyć. Cieszcie się swobodą, zabawą, poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Odpoczywając, pamiętajcie jednak o bezpieczeństwie swoim i innych osób, zachowajcie ostrożność, zwłaszcza podczas zabaw, czy uprawiania wszelkiego rodzaju dyscyplin sportowych, bądźcie zawsze widoczni na drodze. Zachęcam do noszenia elementów odblaskowych nie tylko w terenie niezabudowanym. Zawiadamiajcie swoich rodziców i opiekunów jeżeli cokolwiek Was zaniepokoi. Wracajcie do szkolnych obowiązków zdrowi, pełni nowej energii, uśmiechnięci i wypoczęci.

Szanowni Rodzice

Wakacje to czas zwiększonej aktywności naszych dzieci, a w związku z tym odpowiedzialności nas dorosłych za ich bezpieczeństwo, zarówno w miejscu zamieszkania, jak i wtedy, gdy wypoczywają poza domem.

Apeluję do rodziców, aby nie pozostawiali dzieci bez opieki, by czas im poświęcony uznali za najważniejszy w codziennym zabieganiu.

Zachęcam Państwa do sprawdzania wiarygodności organizatorów wypoczynku Waszych dzieci. Wykaz zarejestrowanych form wypoczynku znajdą Państwo na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej: www.wypoczynek.men.gov.pl

2015-06-22

Najlepsi z najlepszych

W poniedziałek (15 czerwca br.) i czwartek (18 czerwca br.) w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyły się uroczystości wręczenia wyróżnień odpowiednio uczniom gimnazjum i szkół podstawowych, którzy uzyskali w tym roku szkolnym najlepsze wyniki w konkursach przedmiotowych.

Zobacz wszystkie aktualności

???? Kuratorium Oświaty w Olsztynie
???Polityka prywatności i cookies

Uwagi, sugestie: Karol Krupa???