GaleriaAktualności


2015-06-26

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

Dziś w Zespole Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku odbywa się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 na Warmii i Mazurach. W uroczystości udział bierze Grażyna Przasnyska warmińsko-mazurski kurator oświaty. W naszym województwie naukę zakończy około 200 tys. dzieci i młodzieży. Podczas szkolnych uroczystości najlepsi uczniowie otrzymają oprócz świadectw nagrody i wyróżnienia. Gratulujemy wszystkim osiągnięć i życzymy bezpiecznych oraz radosnych wakacji.
2015-06-26

Dzień Ukraiński w Publicznym Gimnazjum im. Olimpijczyków Polskich w Stawigudzie

We wtorek (23.06) w Publicznym Gimnazjum im. Olimpijczyków Polskich w Stawigudzie odbyło się seminarium na temat edukacji włączającej rozumianej jako nauczanie osób, które przed przybyciem do Polski objęte były innymi systemami oświatowymi.
2015-06-23

List Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty z okazji wakacji letnich 2015 r.

Nauczyciele, Uczniowie, Rodzice

Szanowni Nauczyciele

Całemu Gronu Pedagogicznemu życzę aktywnych i radosnych wakacji oraz dziękuję za dotychczasowy wysiłek. Wśród licznych obowiązków, jakie spoczywają na nauczycielach, pedagogach szkół i placówek wychowawczo-opiekuńczych, jest zapewnienie opieki dzieciom i młodzieży. Szczególnie teraz, w okresie poprzedzającym wakacje, zwracam się do Państwa z apelem o poświęcenie tej sprawie znaczącej uwagi. Proszę uczulić dzieci i młodzież na niebezpieczeństwa, z jakimi mogą się zetknąć podczas zabaw na akwenach wodnych czy w lasach. Wskazane jest odbycie z uczniami rozmów poświęconych bezpiecznym sposobom spędzania wolnego czasu. Warto zadbać o to, aby przed wakacjami odbyły się w szkołach spotkania z przedstawicielami straży pożarnej i policji.

Niech wakacje letnie będą dla Państwa czasem dobrego wypoczynku.

Drodzy Uczniowie

Niebawem rozpoczną się w naszym województwie wakacje letnie. Z tej okazji życzę Wam sprzyjającej aury oraz bezpiecznego wypoczynku. Niech ten wspaniały czas umożliwi skorzystanie w pełni z uroków lata, dostarczy niezapomnianych wrażeń i wielu ciekawych przeżyć. Cieszcie się swobodą, zabawą, poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Odpoczywając, pamiętajcie jednak o bezpieczeństwie swoim i innych osób, zachowajcie ostrożność, zwłaszcza podczas zabaw, czy uprawiania wszelkiego rodzaju dyscyplin sportowych, bądźcie zawsze widoczni na drodze. Zachęcam do noszenia elementów odblaskowych nie tylko w terenie niezabudowanym. Zawiadamiajcie swoich rodziców i opiekunów jeżeli cokolwiek Was zaniepokoi. Wracajcie do szkolnych obowiązków zdrowi, pełni nowej energii, uśmiechnięci i wypoczęci.

Szanowni Rodzice

Wakacje to czas zwiększonej aktywności naszych dzieci, a w związku z tym odpowiedzialności nas dorosłych za ich bezpieczeństwo, zarówno w miejscu zamieszkania, jak i wtedy, gdy wypoczywają poza domem.

Apeluję do rodziców, aby nie pozostawiali dzieci bez opieki, by czas im poświęcony uznali za najważniejszy w codziennym zabieganiu.

Zachęcam Państwa do sprawdzania wiarygodności organizatorów wypoczynku Waszych dzieci. Wykaz zarejestrowanych form wypoczynku znajdą Państwo na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej: www.wypoczynek.men.gov.pl

2015-06-22

Najlepsi z najlepszych

W poniedziałek (15 czerwca br.) i czwartek (18 czerwca br.) w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyły się uroczystości wręczenia wyróżnień odpowiednio uczniom gimnazjum i szkół podstawowych, którzy uzyskali w tym roku szkolnym najlepsze wyniki w konkursach przedmiotowych.
2015-06-08

Ocenianie w szkole - ale o co chodzi?

Zapraszam do udziału w debacie pt. Ocenianie w szkole - ale o co chodzi? Organizatorem spotkania jest Katedra Pedagogiki Ogólnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
2015-06-11

Program - „Książki naszych marzeń”

Prezydenci miast,
Burmistrzowie, Wójtowie,
Dyrektorzy szkół podstawowych
Dyrektorzy ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia

W związku z podjęciem przez Radę Ministrów uchwały nr 77/2015 z dnia 26 maja 2015 r. w sprawie Rządowego programu wspierania w 2015 r. organów prowadzących szkoły podstawowe i szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej w obszarze rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży – „Książki naszych marzeń”, uprzejmie proszę o podjęcie działań zmierzających do realizacji ww. programu.
2015-06-05

Bezpieczna i przyjazna szkoła 2015 r. - ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert


Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie Rządowego programu „Bezpieczna i przyjazna szkoła” w 2015 r.

Link

 


Zobacz wszystkie aktualności

???? Kuratorium Oświaty w Olsztynie
???Polityka prywatności i cookies

Uwagi, sugestie: Karol Krupa???