strona główna Załatwianie Spraw w Kuratorium Oświaty Delegatury JEDNOSTKI SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO

 Aktualności


2016-08-25

Narady kuratora oświaty przed nowym rokiem szkolnym


W dniach 23-25 sierpnia br. w Olsztynie, Ełku i Elblągu Krzysztof Marek Nowacki Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty oraz Warmińsko-Mazurski Wicekurator Oświaty Wojciech Cybulski spotkali się z dyrektorami szkół i placówek naszego województwa.
2016-08-12

PILNE! Dystrybucja podręczników dla klasy II i III w wersji standardowej

 

Dyrektorzy szkół podstawowych

publicznych i niepublicznych
województwa warmińsko – mazurskiego

 

 

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że 16 sierpnia 2016 r. rozpocznie się dostarczanie pierwszej części podręcznika dla klasy II i III w wersji standardowej. Podręczniki będą dostarczane do szkół przez Pocztę Polską S.A w dni robocze, tj. od poniedziałku do piątku, za wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy, w godzinach 9.00 – 15.00.

W przeciwieństwie do lat ubiegłych, dostawca przesyłki nie będzie odnotowywać faktu jej dostarczenia w aplikacji internetowej (tj. nie będzie zmieniał statusu zamówienia na „doręczono”). Państwo natomiast jesteście zobowiązani do niezwłocznego potwierdzenia odbioru podręczników w aplikacji.

Proszę o zapoznanie się z treścią listu Zespołu ds. koordynowania działań związanych ze zleceniem opracowania i wydawania podręcznika przez MEN.

 

Załączniki: List Zespołu ds. koordynowania działań związanych ze zleceniem opracowania i wydawania podręcznika przez MEN.

 

Z poważaniem

 

Warmińsko-Mazurski Wicekurator Oświaty
Wojciech Cybulski

 

 

 

Sporządziła: Angelika Pouch

e-mail: apouch@ko.olsztyn.pl

tel. 89/ 52 32 469


2016-08-11

Spotkanie Wicekuratora Oświaty z przedstawicielami Warmińsko-Mazurskiego Związku Szachowego

10   sierpnia 2016 r.   Warmińsko - Mazurski   Wicekurator   Oświaty   spotkał   się   z członkami zarządu wojewódzkiego związku szachowego. 
2016-07-29

Powstanie Warszawskie

Szanowni Państwo

Dyrektorzy, Nauczyciele, Wychowawcy

szkół i placówek

województwa warmińsko-mazurskiego

 

W tym roku obchodzimy 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, największej akcji zbrojnej Polskiego Państwa Podziemnego skierowanej przeciwko niemieckiemu okupantowi. Na rozkaz Komendanta   Głównego   AK gen. Tadeusza Komorowskiego „Bora” w Warszawie 1 sierpnia 1944 r. do walki stanęło około 50 tys. żołnierzy Armii Krajowej zorganizowanych w zgrupowania, obejmujące bataliony i inne formacje zbrojne. Powstanie trwało 63 dni. Było świadectwem heroicznej walki o wolność ojczyzny.

Zwracam  się  do  Państwa  z  apelem,  aby  podczas  wakacyjnych  zajęć z dziećmi i młodzieżą, na koloniach i obozach uczcić pamięć poległych powstańców. Przywołanie daty 1 sierpnia 1944 r. jest naszym patriotycznym obowiązkiem.


Krzysztof Marek Nowacki

Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty


2016-07-06

Światowe Dni Młodzieży 2016

W dniach 26-31 lipca br. w Krakowie spotkają się uczestnicy XXXI Światowych Dni Młodzieży. Wcześniej pielgrzymi z całego świata będą gościć w poszczególnych Diecezjach. Nasze województwo odwiedzi około 3 tysięcy młodych ludzi z różnych krajów. Głównymi miejscami uroczystości będą Olsztyn, Elbląg, Ełk, Gietrzwałd oraz Frombork.

Poniżej link do strony:
sdmwarmia.pl
2016-06-28

Spotkanie dyrektorów szkół z Warmińsko-Mazurskim Wicekuratorem Oświaty

28 czerwca 2016 roku w Kuratorium Oświaty w Olsztynie odbyło się spotkanie dyrektorów szkół realizujących projekt Szkoła Promująca Zdrowie z Warmińsko-Mazurskim Wicekuratorem Oświaty, Panem Wojciechem Cybulskim.
2016-06-28

Podsumowanie debaty o edukacji

      Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty Krzysztof Marek Nowacki oraz Warmińsko-Mazurski Wicekurator Oświaty Wojciech Cybulski wzięli udział w konferencji podsumowującej Ogólnopolską Debatę o Edukacji „Uczeń. Rodzic. Nauczyciel - Dobra Zmiana”, która miała miejsce wczoraj w Toruniu.

Zobacz wszystkie aktualności

Fotoreportaże

Wypoczynek i turystyka Bezpieczna i przyjazna szkoła Cyfrowa szkoła System Informacji Oświatowej Biuletyn Informacji Publicznej ZAMÓWIENIA PUBLICZNE
???? Kuratorium Oświaty w Olsztynie
???Polityka prywatności i cookies

Uwagi, sugestie: Karol Krupa