strona główna Załatwianie Spraw w Kuratorium Oświaty Delegatury JEDNOSTKI SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO

 
Aktualności


2016-10-26

Pamięć o przeszłości

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to w polskiej tradycji czas zadumy i wspominania tych ludzi, których już wśród nas nie ma, a którzy pozostawili niezatarty ślad w naszym życiu. Odwiedzając cmentarze, często spotykamy także zaniedbane i opuszczone groby osób, które swoją postawą zasłużyły na pamięć i szacunek. W tym szczególnym czasie zwracam się z apelem do Państwa dyrektorów szkół i nauczycieli o podjęcie z młodzieżą działań w celu uporządkowania zapomnianych miejsc pamięci. Pamiętajmy o przeszłości dla przyszłości.

Krzysztof Marek Nowacki
Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty
2016-10-26

„Moja biało-czerwona” oczami uczniów!

Polskie Radio – Regionalna Rozgłośnia w Olsztynie „Radio Olsztyn” SA zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie z okazji Święta Niepodległości.
2016-10-26

Zawsze czytanie

Noc w bibliotece, uliczne korowody postaci z bajek, bilboardy w przestrzeni publicznej, wspólne czytanie z rodzicami, spotkania z pisarzami, tworzenie „książki marzeń” – to zaledwie kilka przykładów wydarzeń, jakie zostały przedstawione wczoraj (25.10 br.) podczas seminarium podsumowującego konkurs Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty „Łączą nas książki, czyli najciekawsze wydarzenie czytelnicze”.
2016-10-24

Spotkanie Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty z nauczycielami polonijnymi

W Urzędzie Wojewódzkim 24 października 2016 r. odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli nauczyciele polonijni z Ukrainy, Estonii, Litwy, Niemiec, Norwegii, Białorusi, Holandii. Pedagodzy korzystają ze staży językowo-przedmiotowo-metodycznych. Jest to, jak poinformował w trakcie spotkania Dariusz Piotr Bonisławski – wiceprezes Stowarzyszenia  ,,Wspólnota Polska”, kolejna forma doskonalenia zawodowego zorganizowana przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenia ,,Wspólnota Polska” we współpracy z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim.

2016-10-20

Apel Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w sprawie bezpieczeństwa na drodze

Szanowni Państwo Dyrektorzy,
zbliża się okres jesienno-zimowy, wcześnie robi się ciemno i częściej występują niekorzystne warunki drogowe. W tym czasie szczególnie narażeni na zdarzenia drogowe są niechronieni uczestnicy ruchu, czyli przede wszystkim piesi.
2016-10-20

O reformie oświaty

Z inicjatywy burmistrza Pieniężna Kazimierza Kiejdy wczoraj (19 października) Krzysztof Marek Nowacki Warmińsko – Mazurski Kurator Oświaty i Wojciech Cybulski Warmińsko-Mazurski Wicekurator Oświaty spotkali się z samorządowcami z województwa warmińsko-mazurskiego.
2016-10-19

Konferencja "Edukacja i informatyka – wsparcie nauki programowania w edukacji formalnej"

Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty oraz Krajowe Biuro eTwinning serdecznie zapraszają dyrektorów i nauczycieli wszystkich szkół i placówek województwa warmińsko-mazurskiego do udziału w wojewódzkiej konferencji Edukacja i informatyka – wsparcie nauki programowania w edukacji formalnej.
2016-10-18

Szanowni Państwo Dyrektorzy!

Pragnę poinformować, że gotów jestem uczestniczyć w spotkaniach z kadrą pedagogiczną i rodzicami w Państwa szkołach. Poświęcone one byłyby projektowanym zmianom w edukacji. Mogłyby się odbywać w dni robocze po południu lub soboty tak, aby nie kolidowały z zajęciami dydaktycznymi i żeby mogli wziąć w nich udział rodzice.


Postaram się odpowiedzieć na każde zaproszenie. W sprawie ustalenia dogodnego dla obu stron terminu proszę o kontakt z Panią Barbarą Antczak – rzecznikiem prasowym Kuratorium Oświaty w Olsztynie, nr tel. 89 523 23 84, adres e-mail: bantczak@ko.olsztyn.pl.

Zapraszam do udziału i wspólnej dyskusji nauczycieli i rodziców. Liczę na żywą i owocną dyskusję.

Z poważaniem

Krzysztof Marek Nowacki 
Warmińsko-Mazurski 
Kurator Oświaty


Zobacz wszystkie aktualności

Fotoreportaże

Wypoczynek i turystyka Bezpieczna i przyjazna szkoła Cyfrowa szkoła System Informacji Oświatowej Biuletyn Informacji Publicznej ZAMÓWIENIA PUBLICZNE
???? Kuratorium Oświaty w Olsztynie
???Polityka prywatności i cookies

Uwagi, sugestie: Karol Krupa