11 września 2018

Wykład „Seweryn Pieniężny i Gazeta Olsztyńska”

Szanowni Państwo
Dyrektorzy i Nauczyciele
szkół i placówek

Zapraszamy Państwa na wykład dr Jana Chłosty pt. „Seweryn Pieniężny i Gazeta Olsztyńska”, który odbędzie się 12 września o godz. 17.00 w Zespole Szkół Zawodowych im. Jana Liszewskiego w Braniewie (ul. Gdańska 19). Organizatorem wydarzenia jest Wojewoda Warmińsko-Mazurskim Artur Chojecki oraz Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty Krzysztof Marek Nowacki. Spotkanie realizowane jest w ramach wojewódzkiego projektu „Śladami polskości – Warmia i Mazury na drodze ku niepodległej Polsce”, związanego z obchodami stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Podczas spotkania przedstawione zostaną także założenia konkursu, który organizowany jest z myślą o uczniach klas VI-VIII szkół podstawowych, gimnazjalistach oraz uczniach szkół ponadgimnazjalnych. Zadaniem uczestników będzie poszukiwanie lokalnych śladów polskości. Pula nagród w konkursie wynosi 6 tys. zł.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu wszystkich chętnych. Liczymy na obecność dyrektorów, nauczycieli oraz uczniów, którzy będą mogli przedstawić w swoich szkołach konkurs z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i zachęcić młodzież do udziału.