20 lutego 2019

Konkursy Organizowane w ramach Miesiąca Języka Ojczystego 2019 r.

W 2019 r., w ramach Miesiąca Języka Ojczystego, który będzie trwał od 21 lutego do 21 marca br., Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie przy współpracy z Kołem Naukowym Językoznawców Studentów UJ im. Mieczysława Karasia organizuje szereg inicjatyw skierowanych do uczniów:

  1. IV Ogólnopolski Konkurs na Reklamę

Udział w konkursie polega na przesłaniu oryginalnego, nagranego przez uczniów filmu reklamującego dowolny produkt, ideę lub usługę. Reklama musi być związana z tematem konkursu: „Inteligencja jest matką humoru”.

  1. XXI Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy im. Wojciecha Korfantego pod hasłem przewodnim: „Dobroć bez odwagi niewiele jest warta.”

Celem konkursu jest pielęgnowanie pięknej polszczyzny, kształcącej wysoką sprawność językową, która skłania do refleksji nad miejscem wartości w życiu młodego człowieka oraz przygotowuje do świadomego uczestnictwa w życiu publicznym.

  1. V Dyktando Krakowskie, które odbędzie się 16 marca 2019 r w Auditorium Maximum UJ w dwóch kategoriach: otwartej i junior (dla osób do 15 roku życia.) Rejestracja na dyktando na obie kategorie będzie przebiegała w dwóch turach: 18-25 lutego i 1-10 marca 2019 r.

Wszelkie informacje o konkursach zamieszczone są na stronach internetowych Miesiąca Języka Ojczystego: mjo.uj.edu.pl oraz na Facebooku: www.facebook.com.