9 lipca 2019

Zaproszenie do udziału w tegorocznej akcji „Sieciaki na wakacjach”

Po raz kolejny rusza akcja „Sieciaki na wakacjach w Twojej miejscowości”. Od 2006 roku Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę oraz Fundacja Orange organizują wakacyjną akcję edukacyjną, dotyczącą bezpieczeństwa dzieci w sieci. W tym roku, po raz pierwszy, organizatorzy stawiają wyłącznie na lokalnych inicjatorów, zachęcając ich do zorganizowania zajęć dla dzieci w oparciu o udostępniane bezpłatne materiały. Zajęcia mogą mieć formę pikniku lub warsztatów, ich forma zależy od organizatora.

Celem akcji jest edukacja w zakresie reagowania na zagrożenia w Internecie oraz możliwości ich unikania. Uczestnicy poznają zasady bezpiecznego korzystania z sieci, ochrony prywatności, dbania o swój wizerunek w Internecie. Dowiedzą się także o zagrożeniach związanych z osobami poznanymi w Internecie, a także radzenia sobie z hejtem.

Pierwsze 100 placówek, które zgłosi swój udział, oprócz dostępu do materiałów online, otrzyma także pakiet wysyłkowy: magazyny, broszury, plakaty oraz pomarańczowe sznurówki, potrzebne do przeprowadzenia zajęć dotyczących hejtu online #jestnaswiecej. Materiały zostaną wysłane w ciągu 2 tygodni od rejestracji placówki.

Rejestracja oraz dokładne informacje na temat akcji „Sieciaki na wakacjach w Twojej miejscowości” są dostępne pod adresem: www.edukacja.fdds.pl