10 grudnia 2021

Murem za Polskim Mundurem

Szanowni Państwo Dyrektorzy

szkół i placówek województwa warmińsko-mazurskiego

 

Jesteśmy świadkami spontanicznej akcji „Murem za Polskim Mundurem”, którą rozpoczęli internauci. W inicjatywę włącza się obecnie cała Polska, wyrażając solidarność i wdzięczność dla służb mundurowych broniących polskiej granicy. Zaangażowanie żołnierzy zawodowych i ochotników WOT, funkcjonariuszy Policji i Straży Granicznej w ochronę granicy polsko-białoruskiej, a także zapewnianie bezpieczeństwa mieszkańcom nadgranicznych miejscowości spotyka się z bardzo pozytywnym odzewem ze strony różnych organizacji i stowarzyszeń.

 

Sytuacja jest wciąż trudna, dlatego w odpowiedzi na prośbę środowisk szkolnych naszego województwa, chcemy zaprosić dzieci do złożenia podziękowań w formie wykonanych własnoręcznie kartek bożonarodzeniowych dla żołnierzy z 16. Dywizji Zmechanizowanej, którzy udzielając wsparcia Straży Granicznej, pełnią dzień i noc służbę na granicy, strzegąc jej przed napływem nielegalnych migrantów. Wykonują swoje zadania po to, aby obywatele Polski mogli czuć się bezpiecznie.

 

Zachęcamy zatem do włączenia się w akcję i przesłania kartek świątecznych wykonanych przez uczniów, które dodadzą otuchy naszym żołnierzom. Gotowe prace prosimy przesyłać do dnia 15 grudnia 2021 r. z dopiskiem Kartki dla 16. DZ na adres:

 

Biuro Wojewody

Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki

aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego 7/9

10-575 Olsztyn

 

Wszystkie nadesłane kartki jeszcze przed świętami zostaną przekazane żołnierzom 16. Dywizji Zmechanizowanej.