12 marca 2018

Szkoła Podstawowa w Zwierznie – 9 marca 2018 r.

WYCIECZKA DO OLSZTYNKA- FIRMY „TYMBARK”

W dniu 9 marca 2018r. w ramach Programu Wspomagania Uczniów w Wyborze Zawodu „Laboratorium” uczniowie klas III gimnazjalnych Szkoły Podstawowej w Zwierznie udali się na wycieczkę zawodoznawczą do Grupy Maspex Wadowice w Olsztynku, jednej z największych w Europie Środkowo-Wschodniej firm w segmencie produktów spożywczych.

Młodzież została przywitana przez panią Jolantę Majewską-Sawko, która w ciekawej formie przybliżyła historię i specyfikę firmy. Dowiedzieliśmy się, że Maspex to zdecydowany lider na rynku soków, nektarów i napojów w Polsce, w Czechach, na Słowacji, czołowy producent na Węgrzech, w Rumunii, Bułgarii i na Litwie oraz wiodący producent produktów instant. Maspex to także lider na rynku makaronów w Polsce, zajmuje również wysoką pozycję na rynku dżemów, keczupów i sosów.

Marki takie jak: Tymbark, Kubuś, Lubella, Łowicz, Krakus, Kotlin, Puchatek, Ekoland, DecoMorreno, Cremona, La Festa i Plusssz to zdecydowani liderzy w swoich kategoriach. Produkty te cieszą się ogromnym zaufaniem konsumentów nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach Europy Środkowo–Wschodniej. Produkty Grupy Maspex trafiają do ponad 50 krajów na całym świecie.

Uczniowie zostali oprowadzeni po firmie oraz zapoznani z technologią produkcji. Zwiedzili halę produkcyjną, laboratorium, dział planowania produkcji i dział techniczny. Dowiedzieli się również, jakie zawody są atrakcyjne i potrzebne oraz w jaki sposób kierować się wyborem dalszej ścieżki kształcenia. Młodzież była zainteresowana działalnością firmy, z uwagą słuchała pracowników i zadawała pytania. Gimnazjaliści zostali także poczęstowani napojami Tymbark oraz poproszeni o degustację i ocenę smaku, zapachu i koloru różnych soków i napojów.

doradca zawodowy
Krystyna Piaskowska

Ułatwienia dostępu