13 czerwca 2019

IX wojewódzki konkurs plastyczny „Dbam o swoje bezpieczeństwo”

W poniedziałek 10 czerwca br. w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie ogłoszono wyniki i nagrodzono laureatów IX edycji konkursu plastycznego „Dbam o swoje bezpieczeństwo”. Organizatorami konkursu byli: Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie i Szkoła Podstawowa nr 30 w Olsztynie.

Celem konkursu jest rozwijanie postawy odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych, podkreślenie znaczenia znajomości przepisów ruchu drogowego oraz uświadomienie dzieciom zagrożeń, z jakimi mogą się spotkać na drodze, w domu podczas nieobecności rodziców oraz podczas korzystania z Internetu.

Przedsięwzięcie honorowym patronatem objęli: Wojewoda Warmińsko-Mazurski – Artur Chojecki, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty – Krzysztof Marek Nowacki oraz Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie – insp. Tomasz Klimek.

Redakcje TVP S.A Odział w Olsztynie oraz Gazety Olsztyńskiej objęły konkurs patronatem medialnym.

W spotkaniu uczestniczył Warmińsko-Mazurski Wicekurator Oświaty Wojciech Cybulski, który podziękował wszystkim gościom za przybycie, a uczniom pogratulował ogromnego zaangażowania, wspaniałej wyobraźni i doskonałych umiejętności plastycznych. W swoim wystąpieniu Warmińsko-Mazurski Wicekurator Oświaty podziękował również Policji za działania podejmowane na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

W trakcie spotkania dzieci aktywnie brały udział w przygotowanych konkursach i z zainteresowaniem śledziły występy swoich kolegów i koleżanek, którzy na scenie przypominali o zachowywaniu zasad bezpieczeństwa w codziennym życiu.

Ułatwienia dostępu