29 października 2020

Program edukacyjny „Przystań w sieci”

Projekt edukacyjny „Przystań w sieci” jest adresowany do nauczycieli, psychologów, pedagogów, bibliotekarzy, którzy pracują z młodzieżą w wieku od 13 r. ż i poszukują informacji oraz rozwiązań dotyczących odpowiedzialnego korzystania z Internetu, ochrony własnego wizerunku w sieci oraz krytycznego podejścia do zamieszczanych treści.

Ogólnopolski program edukacyjny, dedykowany rozwojowi kompetencji nauczycieli i uczniów w zakresie świadomego oraz bezpiecznego korzystania z mediów społecznościowych i Internetu powstał z inicjatywy Facebooka, Państwowego Instytutu Badawczego NASK oraz UNICEF Polska.

W ramach projektu udostępniono wszystkim nauczycielom specjalnie zaprojektowaną platformę
e-learningową, dzięki której będą mogli poszerzyć swoją wiedzę w obszarach związanych z bezpieczeństwem online. Na platformie znajdą się kursy e-learningowe, stworzone zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów. Kursy dla uczniów dostosowane są do konkretnych grup wiekowych.

Rejestracja do projektu rozpoczęła się 20 października 2020 r. Jego realizacja przewidziana jest do końca roku

szkolnego 2020/2021.

 

Szczegóły dotyczące projektu „Przystań w sieci” znajdują się na stronie projektu www.przystanwsieci.pl  oraz w zamieszczonych poniżej załącznikach.

 

Załączniki

Zaproszenie do projektu Przystań w sieci

Opis projektu

Ułatwienia dostępu