30 grudnia 2020

Ogólnopolski Konkurs im. Jana Parandowskiego na opowiadanie o tematyce olimpijskiej

Polski Komitet Olimpijski z siedzibą w Warszawie zaprasza młodzież szkolną do udziału w 31. edycji Konkursu im. Jana Parandowskiego na opowiadanie o tematyce olimpijskiej. Konkurs odbywa się pod patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki.

Poprzez uczestnictwo w konkursie młodzież rozwija swoje sportowe zamiłowania, poszerza wiedzę nt. igrzysk olimpijskich i szeroko rozumianego sportu, przenosząc zachowania, emocje, postawy ze sportowego świata do własnego otoczenia, własnego życia. Opowiadania młodzieży pokazują i rozwijają potrzeby: uczciwej rywalizacji, szacunku dla przeciwnika, zrozumienia niepełnosprawności, zachowania godności w przypadku przegranej, dezaprobaty dla dopingu i nieuczciwej rywalizacji oraz uznania dla wysiłku, siły woli, przyjaźni i wspólnoty z innymi ludźmi.

Konkurs im. Jana Parandowskiego posiada długą tradycję sięgającą roku 1989. Od 2001 roku opowiadania laureatów wydawane są w formie książkowej oraz są prezentowane w na stronie internetowej PKOl.

Konkurs im. Jana Parandowskiego w 2009 roku został uznany przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski za jedną z 20 najlepszych inicjatyw edukacyjnych realizowanych przez narodowe komitety olimpijskie państw całego świata.

Szczegółowe informacje oraz Regulamin Konkursu dostępne są na stronie internetowej: www.olimpijski.pl

Ułatwienia dostępu