1 czerwca 2022

„Bez korzeni nie zakwitniesz …” rozstrzygnięcie konkursu

W naszym województwie zakończył się konkurs „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”. Komisja Wojewódzka składająca się z przedstawicieli Kuratorium Oświaty w Olsztynie oraz Archiwów Państwowych (Archiwum Państwowe w Olsztynie, Archiwum Państwowe w Malborku, Archiwum Państwowe w Suwałkach) pod przewodnictwem Rafała Gelo oceniła zgłoszone projekty edukacyjne zgodnie z kryteriami zawartymi w Regulaminie Konkursu. Ostateczna klasyfikacja dla województwa warmińsko-mazurskiego przedstawia się następująco:

 

I miejsce – Pola Rutecka (Szkoła Podstawowa Nr 19 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Westerplatte w Elblągu).

II miejsce – Rafał Stanczewski (Szkoła Podstawowa Nr 19 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Westerplatte w Elblągu).

Turniej skierowany był do uczniów klas VI szkół podstawowych. W intencji organizatorów miał się on przyczynić do lepszego poznania historii rodzinnej, a tym samym zaciekawienia uczniów tematyką poszukiwań genealogicznych.

Znamy zwycięzców konkursu na szczeblu ogólnopolskim: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/znamy-zwyciezcow-konkursu-bez-korzeni-nie-zakwitniesz-moja-wielka-i-mala-ojczyzna