22 maja 2023

Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Komisja Edukacji Narodowej i jej dziedzictwo”

Katedra Pedagogiki Ogólnej i Opiekuńczej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Komisja Edukacji Towarzystwa Naukowego im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie we współpracy z Instytutem Północnym im. Wojciecha Kętrzyńskiego i oddziałem Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego w Olsztynie pod patronatem: Towarzystwa Historii Edukacji oraz Dziekan Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie mają zaszczyt zaprosić na Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. „Komisja Edukacji Narodowej i jej dziedzictwo” która odbędzie się 16 -17 października 2023 roku w Olsztynie.

Celem konferencji jest uczczenie 250 rocznicy powołania 14 października 1773 roku przez Sejm Rzeczypospolitej, pierwszej na ziemiach polskich, ale i w Europie instytucji oświaty publicznej Komisji nad Edukacją Młodzi Szlacheckiej Dozór Mającej.

Tematem konferencji są historyczne i współczesne implikacje dorobku i dziedzictwa Komisji Edukacji Narodowej z perspektywy globalnej i lokalnej. Przewidziane sesji tematyczne:

  • Dorobek Komisji Edukacji Narodowej (twórcy, wydarzenia/idee)
  • Nauczyciel i uczeń w przestrzeni różnych typów szkół
  • Kształcenie nauczycieli
  • Dziecko i dzieciństwo
  • Rola towarzystw i instytutów w pogłębianiu myśli naukowej
  • Kultura i sztuka czasów oświecenia w służbie edukacji

Termin zgłoszenia do 30 CZERWCA 2023 roku.

Szczegółowe informacje wraz z formularzem zgłoszeniowym znajdują się na stronie internetowej:

https://uwm.edu.pl/wydarzenia/ogolnopolska-konferencja-naukowa-na-wns

 

Ułatwienia dostępu