16 października 2023

V Mazurski Zjazd Doradców Metodycznych

6 października 2023 r. odbył się V Mazurski Zjazd Doradców Metodycznych, którego organizatorem był Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kętrzynie.

Dwudniowy zjazd otworzył starosta kętrzyński Michał Kochanowski. W Zjeździe udział wzięli Warmińsko-Mazurski Wicekurator Oświaty Wojciech Cybulski, Dyrektor Wydziału Kształcenia Wychowania i Opieki Kuratorium Oświaty Małgorzata Hochleitner oraz Zastępca Dyrektora Wydziału Wychowania i Opieki Kuratorium Oświaty Dariusz Człapiński, a także dyrektorzy ośrodków doskonalenia nauczycieli wraz z doradcami oraz przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy szkół i przedszkoli z powiatu kętrzyńskiego i mrągowskiego.

W ciągu dwóch dni uczestnicy mogli wysłuchać wystąpień prof. Krystyny Rymarczyk pt. „O dorobku neuronauki w kontekście uczenia się dziecka – wpływ aktywności poznawczej i fizycznej na rozwój mózgu dziecka” i Katarzyny Enerlich nt. „Belferski chillout, czyli jak zadbać o siebie”, a także wziąć udział w warsztatach poprowadzonych przez doradców metodycznych Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kętrzynie oraz podziwiać spektakl „Szukając Siebie – nieSZCZĘŚLIWY w mediach społecznościowych” w reżyserii Izabeli Frąckiewicz w wykonaniu Kętrzyńskiego Teatru Czarno-Biała Strefa Tańca oraz młodzież ze Stowarzyszenia Hip Hop Mazury trenująca pod kierunkiem Piotra Frąckiewicza. Zjazd był okazją wymiany doświadczeń, dzielenia się dobrymi praktykami oraz spotkań z innymi doradcami metodycznymi.

Ułatwienia dostępu