12 marca 2024

Zaproszenie do udziału w projekcie pn. „Przygotowanie kompleksowego wsparcia poradni psychologiczno-pedagogicznych”

realizowanego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego

Ministerstwo Edukacji Narodowej serdecznie zaprasza pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz przedstawicieli organów prowadzących poradnie do udziału w spotkaniach organizowanych w ramach projektu pn. „Przygotowanie kompleksowego wsparcia poradni psychologiczno-pedagogicznych”

Podczas spotkań uczestnicy mają okazję włączyć się do dyskusji o rozwoju poradnictwa psychologiczno-pedagogicznego oraz roli poradni w systemie wsparcia dzieci i młodzieży i ich rodzin w sytuacji rosnących potrzeb w tym zakresie. W trakcie spotkań zaplanowano panele dyskusyjne z udziałem przedstawicieli Związku Zawodowego Rada Poradnictwa oraz poradni, które brały udział w działaniach pilotujących nowe rozwiązania w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju dzieci, oceny funkcjonalnej oraz wsparcia międzysektorowego. Podczas drugiego dnia spotkania odbędą się warsztaty dotyczące kultury organizacyjnej oraz wdrażania zmian w organizacji, prowadzone przez kadrę naukową Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Spotkania (nazywane w projekcie „kursy START”) odbędą się w kilku różnych terminach i lokalizacjach. Zapisy już ruszyły (z wyjątkiem ostatniego terminu w Warszawie).

Do udziału w spotkaniach można zgłosić się poprzez formularz rejestracyjny:
Utwórz Rejestracja | FERS dla poradni (sgh.waw.pl)

Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń, przy czym, aby zapewnić możliwość udziału jak najszerszemu gronu odbiorców, każda druga i kolejna osoba z instytucji o danym nr RSPO będzie automatycznie wpisywana na listę rezerwową. Ostatecznym potwierdzeniem udziału będzie wiadomość e-mail
od organizatora.

Więcej informacji o projekcie znajdziecie Państwo tutaj:
O projekcie | FERS dla poradni (sgh.waw.pl)

Kalendarz spotkań:

 • GDAŃSK
  15-16.04.2024
 • KRAKÓW
  26-27.03.2024
 • POZNAŃ
  04-05.04.2024
 • BIAŁYSTOK
  11-12.04.2024
 • WROCŁAW
  18-19.04.2024
 • WARSZAWA
  23-24.04.2024 (SPOTKANIE PODSUMOWUJĄCE)

Ułatwienia dostępu