19 czerwca 2026

Nabór do Młodzieżowej Rady Klimatycznej przy Ministrze Klimatu i Środowiska

Ministerstwo Klimatu i Środowiska ogłosiło nabór do Młodzieżowej Rady Klimatycznej IV kadencji. Zaproszenie kierowane jest do młodych liderek, liderów, społeczniczek oraz społeczników, osób eksperckich zaangażowanych w działania w obszarze klimatu i środowiska. Młodzieżowa Rada Klimatyczna jest społecznym organem doradczym działającym przy Ministrze Klimatu i Środowiska. W jej skład wchodzi od 16 do 26 osób w wieku 18-27 lat. Kadencja Rady trwa dwa lata.

Do zadań Rady należy:
• Przedstawianie opinii w zakresie tworzenia polityk, strategii i zmian legislacyjnych w zakresie klimatu i środowiska, w tym propozycji rozwiązań.
• Promowaniu postaw proekologicznych wśród młodzieży.
• Podnoszeniu świadomości i wiedzy młodzieży z zakresu klimatu i środowiska.

Zbieranie zgłoszeń trwa do 2 sierpnia 2026 roku.
Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: www.gov.pl/web/klimat/nabor-do-mrk