29 marca 2018

Gimnazjum w Dobrym – 5 i 20 grudnia 2017 r., 14 marca 2018 r.

W roku szkolnym 2017/2018 Gimnazjum w Dobrym przystąpiło do Programu Wspomagania Uczniów w Wyborze Zawodu „LABORATORIUM”, realizowanego przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Warmińsko – Mazurską Specjalną Strefę Ekonomiczną oraz firmę ALNEA Sp. z o.o., przy współudziale pracodawców Warmii i Mazur.

W dniu 5 grudnia 2017 r. uczniowie klasy III gimnazjum zwiedzili Fabrykę Mebli WÓJCIK, jeden z największych zakładów produkcyjnych w Elblągu i zarazem jeden z najbardziej doświadczonych producentów mebli w Polsce.

Podczas prezentacji firmy uczniowie dowiedzieli się, że pierwszy zakład produkcyjny został założony przez stolarza Leszka Wójcika w 1986 r. Od tego czasu firma pozostaje w rękach rodziny Wójcik. W skład przedsiębiorstwa wchodzą 3 nowoczesne fabryki zlokalizowane w Elblągu, które specjalizują się w produkcji mebli skrzyniowych do samodzielnego montażu. Ponadto uczniowie mieli okazję zapoznać się z procesem produkcyjnym mebli, mieli możliwość poznania nowoczesnych maszyn stolarskich (np. pił,, strugarek, frezarek, obrabiarek). Młodzież zwiedziła także nowoczesny magazyn wysokiego składowania. Wszyscy byli zgodni, że Firma jest nowoczesna, świetnie zorganizowana, zapewnia dobre warunki pracy. Przedsiębiorstwo, w ramach akcji „Stolarz – zawód przyszłości”, proponuje uczniom szkół zawodowych możliwość odbycia trzyletnich, płatnych praktyk. Po zakończeniu praktycznej nauki zawodu i zdaniu egzaminu zawodowego – uczniowie mają możliwość zatrudnienia w jednej z fabryk.

W chwili obecnej powstaje kolejna hala produkcyjno-magazynowa oraz hala magazynowo-logistyczna. Zostaną one wyposażone w zautomatyzowane i innowacyjne linie do produkcji mebli oraz do obsługi magazynu, stąd też Meble Wójcik sp. z o.o. deklaruje zwiększenie dotychczasowego zatrudnienia.

Na zakończenie wycieczki uczniowie otrzymali firmowe katalogi z najnowszą kolekcją mebli, które charakteryzują się wysoką jakością wykonania i oryginalnym designem.

Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce Rańcia za miłe przyjęcie i pokazanie imponującego dorobku firmy.

Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie

W dniu 20 grudnia 2017 r. uczniowie Gimnazjum w Dobrym poznali pracę Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie na stanowiskach obsługi paszportowej, inwestycji w przejściach granicznych oraz stanowisko dyżurnego Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Największe wrażenie na uczniach wywarła prezentacja pracy osób na stanowisku operatora numerów alarmowych, który zajmuje się odbieraniem zgłoszeń kierowanych na numer 112. W wypowiedziach podsumowujących wizytę w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie uczniowie wskazywali na komfortowe warunki pracy, wysoką kulturę i jakość świadczonych usług.

Bardzo dziękujemy koordynatorowi z ramienia Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie – Pani Magdalenie Kurita za świetnie zorganizowaną wycieczkę.

PROXMUS Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.

W dniu 14 marca 2018 r. dziesięcioro uczniów Gimnazjum w Dobrym w ramach projektu LABORATORIUM zwiedziło firmę PROXMUS – Oddział w Pasłęku.

W ramach wizyty uczniowie obejrzeli dużą halę produkcyjną oraz zakres wykonywanych czynności przez pracowników. Młodzież dowiedziała się, że na ofertę Firmy składa się szeroki zakres usług technicznych dla wielu gałęzi przemysłu, związanych z wykonawstwem konstrukcji stalowych, instalacji technologicznych, szeroko rozumianych prac spawalniczych, a także obróbki mechanicznej detali mało i wielkogabarytowych.

Uczniowie byli zaskoczeni wielkością produkowanych elementów, a cześć młodzieży nie miała wiedzy na temat działalności firmy i jej produkcji na terenie Pasłęka.

Anna Więckowska – koordynator szkolny

Ułatwienia dostępu