8 listopada 2019

Ponad 19 tys. zgłoszeń do akcji „Szkoła do hymnu”                

Ponad 19 tys. zgłoszeń, około 3,9 mln uczniów oraz blisko 380 tys. nauczycieli wzięło udział w akcji „Szkoła do hymnu”. To inicjatywa Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży. Jej celem jest włączenie się w obchody Narodowego Święta Niepodległości i wspólne odśpiewanie 4-zwrotkowego hymnu narodowego w piątek, 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11.

– Dziękuję za tak duży odzew na akcję „Szkoła do hymnu”. 11 listopada to symboliczna data dla wszystkich Polaków. Cieszę się, że tak wielu uczniów i przedstawicieli kadry pedagogicznej, zarówno tych mieszkających w kraju, jak i poza jego granicami 8 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 wspólnie odśpiewa „Mazurka Dąbrowskiego” – podkreślił minister edukacji Dariusz Piontkowski.

W tegoroczną akcję oprócz szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z Polski, włączyły się również szkoły poza granicami naszego kraju. We wspólne śpiewanie włączyło się blisko 1000 uczniów, a wszystkich osób biorących udział w akcji było prawie 13 tys. Najwięcej szkół zgłosiło się ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Argentyny, Armenii, Afryki, Kazachstanu, Ukrainy, Turcji, a także z krajów europejskich takich jak: Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Austria, Litwa czy Belgia.

W województwie warmińsko-mazurskim w akcję „Szkoła do hymnu” włączyło się 767 szkół i placówek, w tym około 149 158 uczniów i 15 012 nauczycieli.

Zachęcamy do publikowania relacji ze wspólnego śpiewania hymnu narodowego na profilach szkół, przedszkoli i placówek oświatowych w mediach społecznościowych z oznaczeniem #SzkołaDoHymnu oraz na stronach internetowych. Stwórzmy wielką społeczność zaangażowaną w obchody odzyskania niepodległości.

Przypomnijmy, że warunkiem uczestnictwa w akcji „Szkoła do hymnu” było przesłanie przez dyrektora danej placówki ankiety zgłoszeniowej widocznej w Strefie dla zalogowanych w Systemie Informacji Oświatowej. Wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe, które zgłoszą swój udział w akcji otrzymają pamiątkowy dyplom.

Ułatwienia dostępu