14 października 2020

20 października Dniem Krajobrazu

20 października obchodzimy Dzień Krajobrazu. Tematem przewodnim tegorocznej edycji przedsięwzięcia jest Drzewo w krajobrazie.

Drzewa pełnią w krajobrazach bardzo zróżnicowane funkcje, a przez swoją biologiczną różnorodność są obecne w większości typów krajobrazów.

W ramach działań związanych z Dniem Krajobrazu, Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska zachęca do organizowania we własnym zakresie terytorialnym i tematycznym spacerów krajobrazowych. Celem organizacji takich spacerów jest przekazanie uczestnikom wiedzy na temat danego krajobrazu, w tym jego historii; procesów, które wpływają na jego kształt; funkcji, jakie pełni, kultywowanych tradycji czy występujących zagrożeń.

Informacje na temat organizowanych wydarzeń będą promowane na stronie internetowej poświęconej Dniu Krajobrazu www.gdos.gov.pl.

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska zachęca również do przekazywania wszelkich informacji na temat planowanych wydarzeń z okazji obchodów Dnia Krajobrazu poprzez formularz zamieszczony na stronie internetowej urzędu.

Zgłoszenia wydarzenia należy dokonać poprzez wypełnienie wszystkich pól załączonego formularza w formacie MS Excel, zapisanie pliku i wysłanie na adres: SpacerKrajobrazowy2020@gdos.gov.pl.

Ułatwienia dostępu