28 maja 2021

Droga do IGF 2021 – konferencja „Etyka w technologii” – 31.05.2021

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w webinarium przeznaczonym dla uczniów, nauczycieli i dyrektorów szkół pt. „Etyka w technologii”, organizowanego w ramach Szczytu Cyfrowego ONZ, które odbędzie się 31 maja 2021 r. w g. 15-17. Organizatorami konferencji są Pełnomocnik Rządu ds. polityki młodzieżowej Piotr Mazurek, Youth IGF Poland oraz Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem, we współpracy z TrendHouse.org. Wydarzenie odbędzie się po angielsku.

 

Dowiecie się między innymi:

  • Co na temat sztucznej inteligencji myślą doradca rządu egipskiego, polski doradca OECD i minister Piotr Mazurek?
  • Dlaczego najpopularniejszy robot na świecie zgodził się przyjąć zaproszenie na wydarzenie?
  • Co polska młodzież ma wspólnego ze etyczną sztuczną inteligencją?

 

Podczas wydarzenia przedstawiciele Youth IGF opowiedzą o tym, jak zaangażować się w globalnych ruch Youth IGF a także wspólnie z entuzjastami z całego świata tworzyć propozycje zmian legislacyjnych oraz rządowych projektów w zakresie technologii i internetu.

 

Wśród prelegentów znajdą się m.in. Robert Kroplewski – pełnomocnik Ministra Cyfryzacji ds. społeczeństwa informacyjnego, polski ekspert ds. etycznej AI w OECD, Komisji Europejskiej i UNESCO, Sally Radwan – doradca Ministra Komunikacji i Technologii Informacyjnych w Egipcie oraz przedstawiciele ONZ.

 

 

Link do rejestracji: https://bit.ly/3yChVlO

Wydarzenie na facebooku dostępne pod tym linkiem.

Więcej informacji na gov.pl

Ułatwienia dostępu