5 listopada 2021

Spotkanie pt. „Przywracamy pamięć” – Delegatura IPN w Olsztynie

W dniu 3.11.2021 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie miał miejsce Regionalny Kongres Pamięci Narodowej przygotowany przez Delegaturę IPN w Olsztynie. Spotkanie o znamiennym tytule „Przywracamy pamięć” było prezentacją działalności naukowej i edukacyjnej olsztyńskiego Instytutu Pamięci Narodowej, mającej miejsce w ostatnim czasie.

W wydarzeniu wzięli udział dr Karol Nawrocki – prezes IPN, Krzysztof Marek Nowacki – Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty, przedstawiciele służb mundurowych, uczestnicy zmagań o wolność i suwerenność naszej Ojczyzny, nauczyciele oraz licznie zgromadzona młodzież ze szkół ponadpodstawowych.

Dr Paweł Warot, naczelnik Delegatury IPN w Olsztynie, we wprowadzeniu do spotkania przypomniał o najważniejszych zadaniach Instytutu Pamięci Narodowej. Prezentacji działalności naukowej i edukacyjnej dokonali pracownicy Delegatury IPN.

Na zakończenie Regionalnego Kongres Pamięci Narodowej przedstawicielom poszczególnych szkół ponadpodstawowych obecnym na sali zostały wręczone gry edukacyjne nawiązujące tematycznie do pielęgnowania pamięci o naszych bohaterach.

Ułatwienia dostępu