6 maja 2022

Nagranie z konferencji online „Wsparcie szkół w działaniach wychowawczych w obliczu kryzysowych wydarzeń na świecie i w Polsce”

Instytut Profilaktyki Zintegrowanej (IPZIN) zaprasza do obejrzenia i wysłuchania nagrania
z ogólnopolskiej konferencji online pt. „Wsparcie szkół w działaniach wychowawczych w obliczu kryzysowych wydarzeń na świecie i w Polsce”, która odbyła się 26 kwietnia 2022 r.

 

Konferencję zorganizował Instytut Profilaktyki Zintegrowanej (IPZIN) we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki w ramach programu Społeczna odpowiedzialność nauki Ministra Edukacji i Nauki.

 

W ramach konferencji przedstawione zostały m.in. wyniki badań Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej (IPZIN) wśród ponad 35 000 uczniów, rodziców i nauczycieli z roku szkolnego 2021/2022, w tym najnowsze wyniki badań prowadzonych w szkołach w marcu-kwietniu 2022. Przedstawiono też konkretne narzędzia wychowawcze i profilaktyczne dostosowane do potrzeb związanych
ze wzmacnianiem kondycji psychicznej uczniów w okresie naznaczonym wojną i przybyciem fali uchodźców. Wśród omówionych narzędzi znajduje się nieodpłatna aplikacja umożliwiająca szkołom dołączenie do „Szkolnej inicjatywy profilaktycznej Nawigacja w każdą pogodę”. Dzięki tej aplikacji szkoła może samodzielnie przeprowadzić badania diagnozujące sytuację własnego środowiska szkolnego, otrzymując prezentację z wynikami w ciągu 24 godzin od zakończenia badań. Aplikacja zawiera szereg inspiracji oraz gotowych scenariuszy zajęć dla młodzieży i warsztatów dla rodziców. Zostały one dostosowane do aktualnych wyzwań wynikających z wojny i przybycia fali uchodźców. Do aplikacji zarejestrowało się już ponad 1000 szkół.

 

Link do nagrania