11 maja 2022

Digital Youth Forum w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Fundacja „Dajemy Dzieciom Siłę” organizuje Digital Youth Forum. Jest to wydarzenie dla uczniów z klas 7-8 szkół podstawowych i klas 1-3 szkół ponadpodstawowych, podczas którego młodzi i dorośli specjaliści podzielą się z uczestnikami wiedzą i doświadczeniem w zakresie aktywizmu społecznego w sieci, bezpieczeństwa, przedsiębiorczości, innowacji i rozwijania swoich pasji przy użyciu internetu.

Wydarzenie odbędzie się 3 czerwca 2022 r. w warszawskim Centrum Nauki Kopernik. W udziale na żywo będzie mogło wziąć udział 360 uczniów z wybranych klas z całej Polski. Pozostali uczestnicy będą mogli obejrzeć forum w swoich klasach dzięki transmisji online.  Transmisja wydarzenia będzie  prowadzona na stronie digitalyouth.pl

Program wydarzenia – oprócz wystąpień – zakłada przerwy na dyskusje na forum klasy i udział w konkursach online. W wersji online będzie tłumaczenie na j. ukraiński, a dla uczniów niesłyszących lub niedosłyszących – transmitowane na język migowy (PJM).

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wejść na stronę internetową https://digitalyouth.pl/ i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Zgłoszenia może dokonać nauczyciel lub opiekun klasy. Rejestracja jest otwarta do momentu rozpoczęcia wydarzenia, niemniej nauczyciele zainteresowani udziałem swoich klas w wydarzeniu na żywo zachęcani są do rejestracji najpóźniej do 12 maja 2022 r.

Lista klas, które wezmą udział w wydarzeniu offline, zostanie ogłoszona 16 maja 2022 r.

Udział klas w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny.