18 sierpnia 2022

„Lekcja o Funduszach Europejskich” już od września w szkołach ponadpodstawowych w Polsce Wschodniej!

1 września 2022 r. rozpocznie się rekrutacja szkół ponadpodstawowych do akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich”. To kolejna już edycja projektu, który cyklicznie od 2011 roku organizuje Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Do udziału w akcji  zaproszeni są nauczyciele i uczniowie szkół ponadpodstawowych z Polski Wschodniej. Tytułowe lekcje odbędą się w szkołach w semestrze jesiennym. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Celem tegorocznej edycji Lekcji, podobnie jak poprzedniej, jest zapoznanie uczniów z tematyką rozwoju lokalnego oraz możliwościami zaangażowania mieszkańców w ten rozwój. Uczniowie dowiedzą się jak realnie mogą wpływać na zmiany w swojej miejscowości. Poznają także zagadnienia związane z Funduszami Europejskimi oraz możliwościami ich wykorzystania. Dowiedzą się także o dedykowanym wsparciu, jakim zostanie objęty makroregion w latach 2021-2027, tj. o nowym programie Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej.

W każdej placówce, która zgłosi chęć uczestnictwa w akcji, nauczyciele na bazie otrzymanych materiałów przeprowadzą lekcje przybliżające uczniom powyższą tematykę. Pomocami dydaktycznymi będą m.in.: film animowany, edukacyjna gra planszowa oraz broszury edukacyjne. Dodatkowo w ramach akcji odbędzie się konkurs z nagrodami pn. „Projekt: Szkoła!”, w którym nauczyciele wraz z uczniami będą mogli zgłaszać pomysły na nowe inwestycje w lokalnej  – szkolnej przestrzeni.

Więcej informacji o projekcie można uzyskać na stronie internetowej programu Polska Wschodnia: Lekcja o Funduszach Europejskich.

Sporządziła: Angelika Pouch
e-mail: apouch@ko.olsztyn.pl
tel. 89/ 52 32 446