18 lipca 2023

Centrum Edukacji Medialnej- wiedza zwalcza dezinformację, a nauka łączy się z zabawą. Scenariusze lekcji, webinaria, podcasty, warsztaty.

Centrum Edukacji Medialnej jest pierwszym i jedynym ośrodkiem w Polsce, posiadającym interaktywną wystawę oraz ofertę warsztatów, webinarów i podcastów. CEM to placówka edukacyjna stworzona przez Radio Kielce, aby wspierać nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych w realizacji celów kształcenia w zakresie edukacji medialnej.

Oferta programowa CEM była konsultowana z dyrektorami szkół, nauczycielami, metodykami oraz doradcami ośrodków doskonalenia nauczycieli, tak aby była zgodna z podstawą programową kształcenia ogólnego i odpowiadała na potrzeby zarówno nauczycieli, jak i uczniów. Poza zajęciami, organizowane są również webinaria z cyklu #MEDIAchallenge, cykl cotygodniowych podcastów Pokolenie Jutra.

Zachęcamy do zapoznania się z:

Centrum Edukacji Medialnej dysponuje także bardzo ciekawą bazą scenariuszy lekcji dla wszystkich etapów kształcenia: https://cempolska.pl/konspekty-lekcji/

Centrum prowadzi warsztaty dla grup, również spoza województwa świętokrzyskiego. Zajęcia przeznaczone są dla grup (min. 10 osób). Pierwszeństwo mają grupy szkolne. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja terminu przez nauczyciela lub opiekuna grupy. Warsztaty trwają 1.5 godziny i obejmują wizytę w Radio oraz wystawę w CEM. Rezerwacji można dokonać poprzez stronę internetową: https://cempolska.pl/rezerwacje/

Ułatwienia dostępu