30 listopada 2023

III edycja konkursu filmowego pt. ”Polskie produkty to nasza chluba – pokaż, co ugotować z nich się uda”

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Olsztynie serdecznie zaprasza uczniów techników i szkół branżowych z województwa warmińsko-mazurskiego kształcących się w zawodach z branży gastronomicznej do udziału w konkursie filmowym pn. „Polskie produkty to nasza chluba – pokaż co ugotować z nich się uda”.

Celem konkursu jest m.in.: promocja kuchni regionalnej Warmii i Mazur w oparciu o historyczne przepisy, pozyskane od mam i babć w nowatorskim wydaniu, doskonalenie umiejętności kulinarnych, rozbudzanie inicjatywy, pomysłowości i kreatywności młodzieży, kształcącej się w zawodach związanych z gastronomią, popularyzacja patriotyzmu konsumenckiego i kulinarnego wśród młodzieży szkół o profilu gastronomicznym, jak również odbiorców internetowych, rozpowszechnienie informacji dotyczących oznaczeń i certyfikatów żywności.

Uczestnicy Konkursu tworzą dwuosobowy Zespół, który zgłasza 1 film stanowiący pracę konkursową, obejmującą łącznie przygotowanie receptury i przepisu wykonania oraz przygotowanie potrawy i wykonanie prezentacji procesu przygotowania potrawy w formie filmu wideo.

Formularz zgłoszeniowy wraz z linkiem do filmu należy przekazać do Organizatora w formie elektronicznej w nieprzekraczalnym terminie do dnia 21 stycznia 2024 r. do godz. 23.59  na adres mailowy konkurs.olsztyn@kowr.gov.pl podając w tytule maila: AMATORSKI KONKURS FILMOWY „Polskie produkty to nasza chluba– pokaż co ugotować z nich się uda”

Więcej informacji, w tym regulamin konkursu, znajdują się na stronie internetowej:
III EDYCJA AMATORSKIEGO KONKURSU FILMOWEGO – Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa – Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Ułatwienia dostępu