30 marca 2018

Relacja z obchodów Dnia Nowych Technologii w Olsztynie

21 marca 2018 r. obchodzony był DZIEŃ NOWYCH TECHNOLOGII w EDUKACJI pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

W obchody tego dnia włączyło się wiele szkół z całego województwa. W Olsztynie, najaktywniejszy udział zgłosiły:

1) Szkoła Podstawowa nr 9 w Olsztynie, w której uczniowie klasy 3a, przy użyciu aplikacji Toontastic mogli wcielić się w rolę prawdziwych filmowców. Dzieci opracowywały animacje 3d, tworzyły własną fabułę, podkładały głosy, dobierały muzykę, sterowały wybranymi bohaterami. Poza samą zabawą utrwalały zdobyte wiadomości z zakresu edukacji wczesnoszkolnej. Po południu efekty ich pracy mogli oglądać rodzice.

Więcej informacji: sp9.olsztyn.pl

2) Szkoła Podstawowa nr 13 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olsztynie, w której uczniowie wzięli udział w zabawach z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. W szkolnej świetlicy powstały roboty, które posłużyły jako modele do edycji zdjęć. Uczniowie rysowali robotom trasy i wpisywali kody. Na poszukiwanie oznak wiosny wyruszy też robot Photon. Starsi uczniowie odgadywali zagadki z wykorzystaniem kodów QR, które pojawiły się na terenie szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia ciekawej prezentacji z obchodów tego dnia w szkole: sp13ol.edu.pl

3) Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie, w której uczniowie oraz ich rodzice mogli wziąć udział w zajęciach warsztatowych, lekcjach dotyczących nowoczesnych technologii, które mogą być wsparciem w nauce. Największą popularność zdobyła aplikacja Quiver Vision, która pozwala ożywić kolorowanki. Każda strona w kolorze ożywa w wyjątkowy sposób, dając artyście natychmiastowe i szczególne poczucie własności i dumy! Uczniowie zachwycali się również zabawami, w których mogli poszukiwać i skanować kody QR. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszył się Kahoot, który umożliwia tworzenie quizów i ankiet oraz Plickers aplikacja, dzięki której możemy przeprowadzić szybką sondę w klasie lub mały test.

Szczegóły na stronie sp15olsztyn.usr.pl

4) Szkoła Podstawowa nr 18 im. Orła Białego w Olsztynie, w której pierwszego uczniowie klas I-III prezentowali całej społeczności szkolnej wykonane przez siebie najróżniejsze przebrania sprzętów i robotów (telefony, tablety i telewizory, stacja do ładowania samochodów elektrycznych). Szczególną atrakcją był pokaz dronów, interesujące pokazy chemiczne, zajęcia z robotyki.

Więcej informacji: sp18.olsztyn.pl

5) Szkoła Podstawowa nr 311 w Olsztynie, w której tego dnia poprowadzone zostały dla uczniów klas siódmych specjalne lekcje otwarte, zajęcia i gry dydaktyczne wykorzystujące nowoczesne technologie w procesie edukacji. Zajęcia były zróżnicowane od biologii poprzez programowanie, aż po zagadki matematyczno-logiczne. Uczniowie pracowali w oparciu o tablety, ekrany dotykowe i rzeczywistość rozszerzoną. Niektórym udało się nawet zaprogramować robota. Przy okazji zajęć wszyscy mieli dużo dobrej zabawy. Zapraszamy do galerii zdjęć na stronie szkoły: cyfroweszkoly.pl

Ułatwienia dostępu