11 lutego 2019

Wojewódzkie Obchody Pamięci o Bohaterach Katynia i innych miejscach kaźni Polaków

Zapraszam przedszkola i szkoły do włączenia się w ogólnopolski program „Katyń…ocalić od zapomnienia”, który został objęty Honorowym Patronem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy. Celem akcji jest upamiętnienie Bohaterów poprzez sadzenie Dębów Pamięci.

Akcja sadzenia Dębów Pamięci polega na posadzeniu w przestrzeni publicznej 21.857 Dębów Pamięci.

Jeden Dąb to jedno nazwisko.

Placówki oświatowe, które włączą się w program zostaną zaproszone na uroczystość pt. „Wojewódzkie Obchody Pamięci o Bohaterach Katynia i innych miejscach kaźni Polaków”, organizowaną pod Honorowym Patronatem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, Prezydenta Olsztyna, Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych oraz Polskie Radio Olsztyn.

Organizatorami uroczystości są Warmińsko – Mazurski Kurator Oświaty w Olsztynie, Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Olsztynie, Rodzina Katyńska w Olsztynie oraz Przedszkole Miejskie Nr 37 w Olsztynie. Uroczystość  odbędzie się w dniu 8 kwietnia 2019 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie.

W ramach obchodów organizowane są konkursy pt. „Młodzi pamiętają…” w ramach Programu „Katyń… ocalić od zapomnienia” oraz „Katyń-Pamiętamy” w ramach Programu „Katyń…ocalić od zapomnienia”.

Zaproszenie – Wojewódzkie Obchody Pamięci o Bohaterach Katynia

Ułatwienia dostępu