23 listopada 2021

„Lekcje z Sieciakami” – bezpłatne pakiety materiałów edukacyjnych

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę zaprasza szkoły podstawowe do skorzystania z pakietów edukacyjnych „Lekcje z Sieciakami”, które powstały w ramach realizacji projektu „Sieciaki.pl”.

Pakiety edukacyjne „Lekcje z Sieciakami” to propozycja edukacyjna dla nauczycieli i pedagogów z klas 3-5 szkół podstawowych poświęcona aktualnym zagrożeniom związanym z nadużywaniem sieci oraz kontaktom dzieci ze szkodliwymi treściami i wzorcami zachowań online.

W skład pakietów wchodzą dwa zestawy konspektów zajęć dla nauczycieli:

  • Sieciakowe Zasady Ekranowe – konspekt oparty na książce: „Sieciaki. Misja bezpieczny internet”. Poświęcony problemowi nadużywania sieci i troski o zrównoważone korzystanie z ekranów.
  • #JestemOK – konspekt oparty na książce: „Sieciaki. Twarzozmieniacz i Wielka Gala Fejmu”. Poświęcony edukacji dzieci w zakresie krytycznego podejścia do internetowych nadawców oraz umiejętności odróżniania treści i zachowań pozytywnych od szkodliwych i niebezpiecznych.

W pakiecie, obok scenariuszy zajęć oraz pojedynczych egzemplarzy książek opisujących sieciakowe przygody, znajdują się także naklejki dla wszystkich uczniów biorących udział w zajęciach oraz naklejki-nagrody dla zwycięzców prac wykonanych w ramach zajęć.

Szczegółowe informacje i formularz zamówienia pakietu edukacyjnego są dostępne na stronie internetowej projektu „Sieciaki.pl” pod adresem: https://sieciaki.pl/dla-nauczycieli/darmowy-pakiet.