7 października 2022

Program edukacyjny pt. „Problemy Prawa? Prosta sprawa!” – edycja 2022/2023

Ministerstwo Sprawiedliwości zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu całej Polski do udziału w programie edukacyjnym pt. „Problemy Prawa? Prosta sprawa!”.

Celem programu jest promocja edukacji prawnej poprzez zapoznanie uczniów szkół ponadpodstawowych z pojęciami prawa cywilnego lub karnego w kontekście sporu sądowego oraz techniką redakcji podstawowych pism procesowych, inicjujących proces cywilny lub karny.

Program składa się z części warsztatowej i konkursowej, realizowanych w bloku tematycznym cywilnym lub karnym.

W ramach części warsztatowej dla każdej zakwalifikowanej grupy zostanie realizowany blok 3 lekcji online za pośrednictwem platformy Microsoft Teams. Część warsztatowa ma na celu przygotowanie uczestników programu do części konkursowej, tj. samodzielnego opracowania scenariusza, zainscenizowania i nagrania rozprawy sądowej na podstawie wylosowanego stanu faktycznego.

Powstałe w części konkursowej i przesłane przez grupy nagrania, wezmą udział w konkursie na najlepszą realizację symulacji rozprawy sądowej.

Szczegółowe informacje dotyczące programu w tym regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości pod adresem: https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/problemy-prawa-prosta-sprawa.

Zachęcamy uczniów i nauczycieli ze szkół ponadpodstawowych do udziału w programie „Problemy Prawa? Prosta sprawa!”.

Ułatwienia dostępu